Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Sauny Publiczne

Budowa Sauny Publicznej Golden Saunas

1. Konstrukcja kabiny.

Ściany i sufit  sauny publicznej wykonanie z bardzo wysokiej jakości świerku nordyckiego, budowa sauny modułowa, wszystkie elementy modułowe wsparte są na stabilnej podstawie, która wykonana jest ze specjalnych aluminiowych profili. Grubość ściany sauny wynosi 6 cm. Cała konstrukcja sauny publicznej Golden Saunas jest izolowana  wysokiej jakości izolacją cieplną o grubości 5 cm i przeciwwilgociowa folia aluminiowa umieszczoną we wszystkich modułach !

Drzwi sauny publicznej - ościeżnica wykonana z drewna świerkowego, tafla drzwi ze szkła hartowanego o grubości 8 mm lub wykonanie pełne z drewna, zamknięcie drzwi magnetyczne, drzwi sauny publicznej regulowane zawiasy wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
Bardzo solidne ławy 4 szt. specjalnie wzmacniane z przeznaczeniem do użytku publicznego, wykonane ze złocistego drewna abachi, umieszczone na 2 poziomach, 
poziom dolny na wysokości 45 cm, górny na 95 cm, specjalnie wzmocnione zabudowy międzyławowe wykonane z drewna abachi, masywne oparcia również wykonane z drewna abachi, specjalna osłona ochronna pieca, mająca na celu zabezpiczenie każdego użytkownika sauny publicznej przed dotknięciem bardzo gorącej jego części, specjalne kratki wentylacyjne - jedna zasuwana montowana w suficie sauny druga pod piecem, specjalny system odprowadzania ciepła we wszystkich modułach.

2. Piec elektryczny sauny publicznej :

W Golden Saunas cenimy sobie JAKOŚĆ! i ergonomię dla tego piec niemieckiej firmy EOS typ 34G , moc np. 15 kW / 400V, jest profesjonalnym piecem przeznaczonym secjalnie do saun publicznych, ze względu na swoją budowę charakteryzuje się ogromnym współczynnikiem promieniowania ciepła, potrójnie ekranowany, ekran wewnętrzny i ekran wewnętrzny z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej, ogromny kosz na kamienie również wykonany ze stali chromowo-niklowej, materiał ten gwarantuje Państwu niekończącą się żywotność pracy tego typu pieca przy intensywnej eksploatacji w tym przypadku publicznej. Dno pieca pełni jednocześnie rolę zbiornika na wodę.

3. Sterownik zewnętrzy sauny publicznej ( możliwość przeniesienia sterownika do 100m od sauny np. recepcja, pom. gospodarcze : 

Zewnętrzny sterownik elektroniczny  NEXEN SS - 11, bardzo wyraźnie podświetlany wyświetlacz, zegar i timer pracujący w 12 - godzinnym czasie rzeczywistym, płynna elektroniczna możliwość regulacji temperatury w zakresie 35 - 110 st. C , preselekcja
temperatury, posiada sygnalizator problemów, ograniczenie nagrzewania do 2, 4, 6 , 8, 12 h z specjalny ogranicznik temperatury do 139  C. Możliwość przeniesienia sterownika do 100m od sauny, np do recepcji.

4. Wyposażenie podstawowe sauny publicznej :

- podgłówek 3 szt. na jedno miejsce leżące,

- termohigrometr do sauny,

- podest drewniany pod nogi na części komunikacyjnej,

- zegar piaskowy - 15 min.,

- cebrzyk drewniany z wkładem z tworzywa o pojemności ok. 5 l,

- chochelka drewniana do polewania kamieni wulkanicznych wodą lub olejkami eterycznymi,

oświetlenie sauny - drewniany, lub szklany ozdobny abażur naścienny, montowany po obu stronach sauny,

- duża tablica reguł kąpieli w saunie 

- tablica “ zasady bezpieczeństwa BHP w saunie publicznej

- koncentrat zapachowy do saun na bazie naturalnych olejków roslinnych szt 7.

 

 

Cena Sauny Publicznej Liczona Według Zamówienia Zamawiającego Wyposażenie dodatkowe proponowane w saunie publicznej :

  

Oświetlenie zaoparciowe światłowodowe LED sterowane pilotem Cena 1450 zł netto + VATzestaw stereo do sauny, radio do sauny

Unikalny zestaw stereo do saun fińskich i Infrared:
radio/CD USB w drewnianej obudowie, sterowane pilotem, głośniki stereo 2szt do saun.
Cena: 790 zł netto + VAT


czra termalna do sauny, komin parowy do sauny

Czara termalna do sauny fińskiej Na sól himalajską plasterki cytrusów, zioła, olejki. W zestawie: czara, 2 kg soli himalajskiej (mikroklimat groty solnej).

Cena: 300 zł netto + VAT

 

 


 

 

Multicup - kociołek ze stali nierdzewnej na plasterki cytrusów, zioła, olejki. Do saun fińskich i Infrared.

W zestawie: 
- kociołek ze stali szlachetnej, 
- 1 kg soli himalajskiej
do jonizacji powietrza w saunie (wprawia w mikroklimat groty solnej).
Cena: 400 zł netto + VAT.

Masz pytania zadzwoń 511 385 088 lub 668 919 905