Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Łaźnie Parowe Budowa

1. Charakterystyka budowy pomieszczenia łaźni :

Producent Golden Saunas w łaźni parowej jako wykładziny stosuje głównie mozikę Hiszpańskiej marki MOSAVIT. Do produkcji pary łaźnie wyposażmy w  wysokiej klasy
generator pary, który umieszczony jest zaraz przy łaźni lub w niedalekim odstępie poza jej obrębem. W pmieszczeniu, którym montowany jest generator powinny znajdować się : kratka wentylacyjna z dopływem świeżego powietrza, doprowadzenie zimnej wody, kratka ściekowa umiejscowiona w centralnym punkcie (na środku pomieszczenia), zasilanie łaźni 400V - kabel 5x4 mm. Warunki podczas kąpieli rzymskiej to : temperatura od 43 st C do 48 st. C, wilgotność względna 100%, czas kąpieli ok. 20 min.

2. Łaźnia Parowa:

ściany, sufit, podłoga łaźni wyłożone odizolowane wodoszczelną płytą budowlaną niemieckiej marki WEDI, ławy do łaźni parowej wykonane są w z materiałów o właściwościach termoizolacyjnych i paroizolacyjnych także z WEDI.
Struktura powierzchni musi być idealnie równo przygotowana do układania na niej moziki MOSAVIT.
Sufit łaźni w kształcie tunelu, pokryty specjalną warstwą paroszczelną, pomalowany na dowolnu kolor. Podłoga w łaźni posiada lekki spad z odpływem o wydajności 0,8 l/s. , wylot pary zakończony jest  dyszą parową i obudowany specjalną kratką ze stali nierdzewnej. Możliwość budowy specjalnego kominka parowego, ściany łaźni parowej wyrównane oraz izolowane specjalną izolacją basenową.

3. Ławy łaźni parowej :

Konfiguracja ław umiejscowionych w środku łaźni umożliwia jednoczesne korzystanie przez 5-7 lub więcej osób. Ławy wyprofilowane o łagodnych wyobleniach umożliwiających spływanie wody. Sufit łaźni wykonany w kształcie do wyboru prosty lub w kształcie tunelu, pokryty specjalną izolacją epoksydową, pomalowany na dowolny kolor.

Wnętrze łażni dodatkowo izolowane specjalną izolacją na bazie epoksydowej zabezpieczającą ściany zewnętrzne przed przedostawaniem się wilgoci.


Wykorzystywane kleje :

- do klejenia o ścian, ław - kleje elastyczne
- do klejenia płytek ceramicznych - epoksydowe
- do fugowania płytek - fuga 

4. Generator pary :

Producent łaźni parowych Golden Saunas wyposaża swoje łaźnie w rofesjonalne generatory pary. Do wyboru mają Państwo generatory Włoskiej marki Pego lub Francuska marka DEVATEC. moc produkcyjna pary wydzielanej przez generator to od 15 d0 38 kg/h, możliwość dostosowania mocy generatora do pomieszczenia łaźni - do 50%. Sterownik generatora umieszczony w pomieszczeniu technicznym lub do 100 m od generatora. Generator pary działa na zasadzie elektrolizy, posiada trwałe elektrody wykonane ze stali nierdzewnej, może pracować bez przerwy 12 godz , wyposażony jest w mikroprocesorowy układ sterowania, W łaźni wykonany jest 1 wylot pary umieszczony poniżej 1/3 wysokości pomieszczenia łaźni, zakończony specjalną dyszą parową i obudowany kominkiem lub kratką ochronną wykonaną z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Wentylacja w łaźni parowej wykonana jest powyżej 2/3 wysokości pomieszczenia w prawym lub lewym górnym rogu, może się ona znajdować także na sklepieniu łaźi w centralnym jego punkcie, anemostat do mechanicznego przewietrzenia osadzony jest w sklepieniu łaźni.

5. Oświetlenie łaźni parowej :

Oświetlenie sufitu - profesjonalny zestaw światłowodowy 150 punktów światłowodów w raz z projektorem kwarcowym, podświetlenie led rgb w podstopnicy siedziska zamontowane w podstawie ławy.

6.Drzwi do łaźni parowej :

Ościeżnica drzwi do łaźni wykonana ze stali nierdzewnej, tafla szklana - szkło bezpieczne,hartowane o grubości 8 mm, do wyboru kolor - przezroczyste lub przyciemniany brąz, zamknięcie magnetyczne, klamka drzwi wykonana ze s tali nierdzewnej - okrągła.

7. Mozaika szklana MOSAVIT- wg. wyboru :

wyłożenie ścian, podłogi, siedzisk mozaiką szklaną Hiszpańskiej marki MOSAVIT. Możliwość wyboru innego rodzaju glazury, np. elementy granitowe, marmur lub inny kamień.

Po stronie Inwestora:

1. Wydzielenie i odizolowanie pomieszczenia technicznego na generator pary i elektronikę.
2. Doprowadzenie zasilania 5x4 mm2 do pomieszczenia technicznego oraz zimnej wody
3. Doprowadzenie kanalizacji w miejsca wskazane:
- łaźnia
- pomieszczenie techniczne
4. Doprowadzenie kanału wentylacyjnego nad łaźnię (połączenie elastyczne)
5. Wbudowanie odpływów w pomieszczeniu łaźni i generatora
6.Doprowadzenie zimnej wody do pomieszczenia generatora.

Wszystkie wyceny łaźni parowych są wyceniane indywidualnie i  obejmują wszystkie zawarte w opisie elementy (punkty od 1 do 7 ) jak również koszt dostawy, montażu wszystkich elementów, szkolenie użytkownika z prawidłowej eksploatacji urządzeń, wszysstkie prace budowlane związane z położeniem glazury - ławy, ściany, podłoga, koszt mozaiki szklanej MOSAVIT

Wszystkie projekty oraz wyceny przygotowywane są dla poszczególnych inwestycji. wykonujemy łaźnie parowe domowe oraz łaźnie parowe publiczne

Zapytania prosimy przesysyłać na adres saunyzamowienia@gmail.com , lub telefonicznie pod numerem  +48 668 919 905 lub + 48 511 385 088

 

 

Pozostała oferta:

Sauny Fińskie

Sauny Infrared

sauny finskie, sauna finska, sauny fińskie, sauna fińska, sauny tradycyjne, sauna sucha, sauny suche

 

Wanny Spa

Baseny

Groty Solne
 

łaźnia parowa, łaźnie parowe, łaźnia, producent łaźni, łaźnie Parowe Budowa, łaźnie parowe opole, łaźnie parowe opolskie, łaźnie parowe wrocław, łaźnie parowe dolnośląskie


Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej :

tel. +48 511 385 088

tel. +48 668 919 905

tel. +48 606 437 913

E- mail : saunyzamowienia@gmail.com
E- mail : budowaspa@gmail.com

Zapraszamy Państwa do Naszego Biura Projektowego
Kluczbork
Ul.Piłsudskiego 4/A