Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Generatory pary

 

Generatory elektrodowe Pego Easysteam to wyjątkowe połączenie wysokiej wydajności oraz nieskomplikowanej obsługi.Typoszereg obejmuje generatory o wydajności :
3 kg/h i 6 kg/h o zasilaniu 1-fazowym oraz
6 kg/h,12 kg/h, 24 kg/h i 48 kg/h o zasilaniu 3-fazowym.

Wszystkie generatory pary posiadają czujnik temperatury NTC.

Generatory pary Easysteam posiadają możliwość programowania i w pełni automatyczne działanie. Pozwala to na ustawienie różnej wydajności produkcji pary generatora od niższego do maksymalnego, zależnego od potrzeb użytkownika. Generatory posiada funkcję regulującą częstotliwość spustu wody oraz funkcję automatycznego opróżniania cylindrów generatora w trakcie przejścia w tryb wyłączony. Generator pary wyświetla:

poziom temperatury w łaźni,  pobór prądu przez urządzenie, czas pracy, stan napełniania lub opróżniania generatora oraz alarmy i ostrzeżenia dotyczace pracy generatora.

Generatory pary sygnalizują komunikaty i alarmy dźwiękiem.
System sterowania decyduje o wadze komunikatu lub alarmu i decyduje o potrzebie zatrzymania lub ograniczenia wydajności urządzenia.
Najlepszą  zaletą generatorów serii Easysteam jest możliwość czyszczenia cylindrów, wykonanych ze stali nierdzewnej elektrod, jak również ich wymianą w razie konieczności.


Zalety generatorów pary PEGO:

nowoczesność, trwała obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, łatwo demontowane, rozbieralne cylindry wielokrotnego użytku z elektrodami wykonanymi ze stali nierdzewnej, (maksymalnie szybkie podgrzewanie wody, szybsze niż w generatorach grzałkowych)
wbudowany sterownik NANO : zaawansowany technicznie wyświetlacz elektroniczny, z wieloma parametrami nastawiania, możliwość sterowania zewnętrznych urządzeń możliwością wyniesienia sterownika do 100 metrów od generatora, możliwością ograniczenia wydajności ze 100% do 20%, możliwożcią podłączenia do BMS budynku (RS485 protokół‚ MODBUS), możliwość odczytu temperatury mierzonej, zadanej, poboru prądu i wilgotności, pompa spustu wody, automatyczny spust wody w czasie dłuższego postoju w celu zapobiegania stagnacji wody, filtr kamienia, programowalne przepłukiwanie cylindra w celu usuwania kamienia, licznik czasu pracy,
autodiagnoza, czujnik temperatury NTC, czujnik poziomu wody, możliwość zarządzania grupą do 6 urządzeń w trybie master/slave,

producent (Włochy) Certyfikat CE, atest higieniczny PZH, gwarancja 24 miesiące

 Zasada działania:

Generatory pary elektrodowe Easysteam wykorzystują przewodność wody sieciowej w celu produkcji pary wodnej w skutek gotowania wody. Elektrody generatora zanurzone są w wodzie: prąd generowany pomiędzy elektrodami powoduje ogrzewanie wody i doprowadzenie jej do punktu wrzenia. Pobór prądu (wyrażony w amperach) waha się w zależności od poziomu wody w cylindrze i powierzchni kontaktu elektrod z wodą oraz przewodności wody. Sterowanie elektroniczne (amperomierz), reguluje natężenie prądu i otwarcie zaworu dolotowego wody (regulacja poziomu wody w cylindrze) oraz spustowego (opróżnianie cylindra). System ten działa automatycznie. Skojarzone użycie mikroprocesora i czujnika temperatury pozwala na sterowanie proporcjonalne co pozwala to na optymalizację zużycia energii elektrycznej i wody w zależności od zapotrzebowania na parę. W celu zagwarantowania bezawaryjnej pracy generatora pompa kondensatu opróżnia cylinder całkowicie w nastawionych odstępach czasowych co zapobiega odkładaniu się kamienia wytrąconego z wody w czasie gotowania wody. Generatory pary Easysteam są w pełni automatyczne i wymagają jedynie wymiany cylindrów w momencie zużycia elektrod. Aby zapewnić właściwe funkcjonowanie generatora należy stosować wyłącznie wodę pitną wynika to z braku w tej wodzie szkodliwych składników oraz przewodności w wymaganym zakresie. Nie należy zasilać urządzenia wodą poddaną procesom uzdatniania, takim jak osmoza/demineralizacja/zmiękczanie.

Sprawność każdego urzadzenia zależy od jakości wody.
Woda o wysokiej zawarości wapnia (główny składnik kamienia kotłowego) powoduje szybsze zużywanie się elektrod
(nawet po 3 miesiącach)