Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Sauny Ogrodowe, Producent Saun Ogrodowych Golden Saunas©

K O N S T R U K C J A   S A U N Y


Ściany sauny zbudowane będą na zasadzie konstrukcji modułowej - kantówka
konstrukcyjna 10x10 cm. Wszystkie ściany wewnętrzne sauny wykonane będą z
drewna świerkowego o grubości 19x146 mm. Cała konstrukcja kabiny sauny będzie
zaizolowana izolacją termiczną oraz przeciwwilgociową gr.100mm wraz z powłoką z
folii aluminiowej na zewnątrz. Zewnętrzna izolacja wykonana będzie ze styropianu o gr.
15 cm zaciągnięta siatką i klejem do styropianu. Końcowe wykończenie z zewnątrz tynk
silikatowy kolor do uzgodnienia z klientem

Ł A W Y


Bardzo solidne ławy wykonane będą z wysokiej klasy drewna leżakowanego
Abachi. Brzegi ław zaokrąglone SOFTLINE. Ilość ław w saunie – 4.

PIEC


Piec Harvia VEGA PRO 16,5 kW jest elektrycznym piecem
stojącym przeznaczonym do większych saun oraz dla
najwybredniejszych użytkowników. Duża komora na kamienie i sześć elementów grzejnych (grzałek) równomiernie i skutecznie ogrzeją każdą saunę. Stała temperatura i delikatna para (ze względu na dużą ilość kamieni – 60 kg) zapewniają komfort długich kąpieli.
Nadaje się do saun publicznych, hoteli jak i również saun domowych.

A KC E S O R I A  W  C E N I E


-termo higrometr do sauny,
-klepsydra piaskowa na 15minut,
-cebrzyk drewniany z wkładem z tworzywa sztucznego o poj. 5l,
- chochelka drewniana do polewania wodą,
-zestaw naturalnych olejków roślinnych do aromaterapii w saunie - 2 sztuki,
- zagłówek prosty – 1 sztuka,
- podest drewniany.
- instrukcja idziemy do sauny (w przypadku sauny publicznej).

Jeśli jesteście zainteresowani wyceną waszej sauny zapraszamy do kontaktu z naszą firmą kom. 511 385 088 , 668 919 905

Sauna Ogrodowa Golden Saunas© z wysokiej klasy masywnego drewna | bloki ze świerku Nordyckiego kl A.

Sauna Fińska we własnym ogrodzie.
Sauna & SPA produkcji Golden Saunas
©.
najwyższa jakość, solidność, trwałość użytych materiałów.

Poddczas gorącej kąpieli w tradycyjnej saunie fińskiej postawionej we własnym ogrodzie, możemy wyjść na śnieg , lub schłodzić nasze rozgrzane ciało w balii z lodem ustawionej na świeżym powietrzu zaraz obok sauny. Balie drewniane lub z wkładem akrylowym, znajdziecie Państwo w zakładce Balie do Sauny.

Budowa Sauny Ogrodowej:

Grubość deski ściany sauny zewnętrznej sauny ogrodowej - 28 mm
Grubość deski podłogowej i dachowej w saunie ogrodowej - 19 mm
Grubość ść
any kabiny sauny montowanej w środku domku - 7 cm

- Sauna ogrodowa wykonana z wysokiej jakości świerku nordyckiego klasa A+
- Drzwi zewnętrzne sauny wraz z futryną, zawiasami i pełnym kompletem okuć (zamek do drzwi, klamka, 3 klucze, rygle) przeszklenie drzwi - przeszklone odporną na stłuczenia szybę z pleksi zasłoniętą ozdobną kratką.

Konstrukcja kabiny w środku sauny ogrodowej

Sciany wewnetrzne kabiny sauny ogrodowej wykonanie z wysokiej klasy boazerii swierku nordyckiego o grubosci 16 mm i łagodnym profilu (softline) - drewno klasy A+, budowa sauny modułowa, elementy modułowe wsparte na stabilnej podstawie. Całosc konstrukcji izolowana, wysokiej jakości izolacja cieplna i folia aluminiowa przeciwwilgociowa na całej powierzchni kabiny sauny !. Grubość ściany sauny w środku domku 7 cm

Drzwi sauny - oscieżnica impregnowana specjalnym olejem parafinowym do saun, tafla drzwi wykonana ze szkła hartowanego o grubości 8 mm, zamkniecie magnetyczne, regulowane aluminiowe zawiasy, uchwyt zamkniecia zewnetrzny podłużny lub okrągły, wykonany z najwyższej klasy drewna bukowego.

solidne ławy szt. 4 - wzmocnione z przeznaczeniem do użytku nie tylko domowego, wykonane ze złocistego afrykanskiego drewna Abachi, lub jasnej ławkowej osiki syberyjskiej, impregnowane specjalnym olejem impregnacyjnym, umieszczone na 2 poziomach, brzegi ławek zaokrąglone SOFTLINE, specjalnie zaprojektowane zabudowy miedzyławkowe także wykonane z drewna Abachi, lub osiki co mają to Państwo do wyboru w tej samej Cenie Prosto od Producenta Golden Saunas © !

oparcia wykonane z Abachi, lub osiki specjalna kratka ochronna pieca, zabezpieczajaca każdego użytkownika przed dotknieciem bardzo goracej czesci pieca. Ona również wykonana jest z drewna abachi, lub osiki. Specjalny system odprowadzania ciepła we wszystkich modułach dodatkowo izolowany. Specjalny system wentylacji montowany w saunach ogrodowych.

Piec elektryczny do sauny ogrodowej :

Wysokiej klasy piec produkcji niemieckiej firmy EOS typ thermat , moc np. 7,5  kW/400V. jest to profesjonalny piec przeznaczony do saun ogrodowych, domowych oraz publicznych, ze wzgledu na swoja twałą budowe charakteryzuje sie dogromnym współczynnikiem promieniowania ciepła, jest potrójnie ekranowany. Ekran wewnetrzny i ekran wewnetrzny pieca thermat jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, specjalny kosz na kamienie wulkaniczne wykonany ze stali chromowo - niklowej , tego typu piec do sauny gwarantuje Państwu bardzo długą jego żywotnosc przy stałej intensywnej codziennej eksploatacji, specjalne dno pieca pełni jednoczesnie role zbiornika na wode, zaletą pieców marki EOS jest ich ciche nagrzewanie się, oraz optymalna cyrkulacja powietrza i banalna łatwosc ich obsługi dzieki jego modułowej budowie. W komplecie wraz z piecem dołączamy Państwu zestaw kamieni wulkanicznych do sauny o łącznej wadze 15 kg.

Sterownik zewnętrzny sauny ( montowany w domku sauny ).

Profesjonalny, zewnetrzny sterownik elektroniczny NEXEN SS - 11 , ma bardzo wyraznie podswietlany wyswietlacz, zegar pracujacy w 10 min - 12 H - godzinnym czasie rzeczywistym, płynna elektroniczna regulacja w zakresie 40 - 110°C, sygnalizator problemów, ogranicznik czasu załączania pieca do 2, 4, 6, 8, 12h, moc załaczalna do 9 kW, ogranicznik temperatury do 139 st. C, Więcej informacji na temat sterownika proszę kliknąć NEXEN SS 11 INSTRUKCJA

Wyposażenie sauny ogrodowej :

- podgłówek prosty 1 szt.
- termohigrometr do sauny fińskiej
- oswietlenie sauny - drewniany abażurek ozdobny z oprawa hermetyczna Ip44
- podest pod nogi na czesci komunikacyjnej
- zegar piaskowy - 15 min.(tzw. klepsydra piskowa)
- cebrzyk drewniany z wkładem z tworzywa o pojemnosci ok. 5 l
- chochelka drewniana do polewania kamieni ,wodą lub olejkami eterycznymi
- duża tablica reguł kapieli w saunie ramie drewnianej z drzewa abachi
- tablica “ zasady bezpieczenstwa BHP w saunie publicznej”
- koncentrat zapachowy do saun na bazie naturalnych olejków roslinnych szt. 5

Sauna ogrodowa powinna byc postawiona na fundamencie wykonanym z bloczków betonowych lub na kostce brukowej, co przygotowuje Klient Do miejsca przeznaczonego na saunę ogrodową należy doprowadzic zasilanie 400V - 3m kabla o przekroju 5x4 mm2  i zabespieczenie 3 x 25A. Wszystkie zewnętrzne elementy drewniane sauny ogrodowej Golden Saunas©, które narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych zabezpieczamy bezbarwnym parafinowym olejem impregnacyjnym do drewna !.

Przykładowe projekty sauny ogrodowej :

Np. Wersja nr. 1 :

 

Sauna Ogrodowa – Wycena indywidualna

Przedstawiony projekt sauny ogrodowej jest tylko przykładem ! Jesteśmy do Państwa dyspozycji, nasze wieloletnie doświadczenie w budowie i projektowaniu saun ogrodowych oraz niezwykle staranna selekcja i dobór najlepszych dostępnych materiałów będą gwarancją jakości i klimatu przestrzeni przeznaczonego na Państwa Spa. Jeżeli mają Państwo ochotę podarować sobie luksus SPA na najwyższym poziomie, które zawiera w sobie najlepsze rozwiązania i materiały w dziedzinie designu i konstrukcji. Zapraszamy do współpracy! 

Wszystkie zapytania prosimy wysyłać na adres saunyzamowienia@gmail.com lub dwoniąc pod numer tel / mob. +48 668 919 905 lub +48 511 385 088 .  

Podany opis stanowi jedynie przykład wykonania sauny ogrodowej. Wszystkie wyceny przygotowywane są indywidualnie.

Wyposażenie dodatkowe proponowane do sauny ogrodowej :

    

Czara termalna do sauny fińskiej Na sól himalajską plasterki cytrusów, zioła, olejki. W zestawie: czara, 2 kg soli himalajskiej (mikroklimat groty solnej).

Cena: 440zł netto + VAT


 

Unikalny zestaw stereo do saun fińskich i Infrared:
radio/CD USB , sterowane pilotem, głośniki stereo 2szt do saun.
Cena: 890 zł netto + VAT


Transport i montaż gratis na terenie pokrywa Golden Saunas !

Jeśli lubią Państwo korzystać z sauny, a w waszym domu nie ma na nią miejsca, to czas pomyśleć pomyśleć o saunie zbudowanej we własnym ogrodzie. Jeśli posiadamy duży ogród taka sauna ogrodowa będzie idealnym rozwiązaniem. Sauny ogrodowe budowane są w formie domków przypominających wyglądem altankę. Wewnątrz oprócz sauny możemy także wykorzystać miejsce np. na szafkę na ręczniki, ławeczkę czy też miejsce na ubrania. Latem obok naszej sauny można z powodzeniem postawić niewielki basen, który świetnie sprawdzi się jako ochłoda po saunowaniu, czy też specjalną balię do schładzania. Wygląd oraz wielkość sauny ogrodowej jest zależny głównie od posiadanego miejsca oraz Państwa wyobraźni. 

SPRAWDŹ POZOSTAŁĄ OFERTĘ JAKĄ PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA ! :

Sauny Fińskie    Sauny Infrared   Łaźnie Parowe

   łaźnie parowe, łaźnia parowa, łaźnie parowe producent

Wanny Spa        Baseny                Groty Solne

 wanny spa, wanny z hydromasażem, jacuzzi, wanny wellis baseny, baseny murowane, baseny ogrodowe, baseny ze stali nierdzewnej groty solne, grota solna, jaskinia solna, jaskinie solne