Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Łaźnie parowe charakteryzują się dbałością wykonania i wysoką jakością użytych materiałów. Wnętrze łaźni wykładane jest marmurem lub innym niehigroskopijnym materiałem mineralnym.

W zależności od wielkości przeznaczonego na łaźnie pomieszczenia jednorazowo korzystać z niej może od kilku do kilkunastu osób.

               

łaźnie parowe wyposażone są w wysokiej klasy generatory pary, gdzie kontrola niezbędnych parametrów jest w pełni zautomatyzowana. Dodatkowe wyposażenie w pompę esencji zapachowych pozwala uzyskać z łaźni parowej kabinę do aromaterapii lub łaźnię ziołową. Komfortowe łaźnie parowe przeznaczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i do miejsc użyteczności publicznej.

ŁAŹNIA PAROWA TRADYCYJNA

Temperatura wewnątrz łaźni parowej 45-50° C, wilgotność powietrza ok. 100%.

ŁAŹNIA PAROWA AROMATYCZNA

Temperatura wewnątrz łaźni parowej 45-50° C, wilgotność powietrza ok. 100%. Dodatkowo para wzbogacana jest różnego typu aromatami.

ŁAŹNIA BŁOTNA (RASUL)

Temperatura wewnątrz 35-50 °C, zmienna wilgotność powietrza zwiększająca się stopniowo do ok. 100%. Pobyt w łaźni błotnej podzielony jest na etapy:

- nakładanie glinki lub alg,
- zasychanie (ok 10-30 minut),
- zmiękczanie - parą (ok 10-30 minut),
- oraz oczyszczający prysznic (ok. 1-5 minuty).

W pomieszczeniu umieszczone są pojedyncze lub wieloosobowe siedziska ze specjalnymi miejsca na misy z glinkami, algami itp. oraz dodatkowe miejsca do spłukiwania po zakończonym zabiegu.

HAMMAM

Pomieszczenie o podwyższonej temperaturze i wilgotności do masażu pian gdzie głównym elementem pomieszczenia jest podgrzewany kamienny stół do masażu.

           

TEPIDARIUM

Pomieszczenie o podwyższonej temperaturze z podgrzewanymi siedziskami i leżakami - służące do odpoczynku po zabiegu lub przygotowujące do niego.

                  

Wszystkie projekty oraz wyceny przygotowywane są dla poszczególnych inwestycji. Łaźnie parowe domowe - łażnie parowe publiczne

Łaźnie parowe zwiększają dopływ tlenu do komórek i tkanek, zwiększenie liczby białych ciałek krwi, poprawia krążenie krwi i system immunologiczny i dostarczania jej substancji odżywczych. One również uwolniają toksyny i zmniejszy napięcie i zabijają wirusy i bakterie. Ponadto sauny parowe nie spali 400-600 kalorii w każdej sesji i wilgotne ciepło poprawia ukrwienie. Sauny parowe są również bardzo dobre dla pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową, zapalenie oskrzeli, kaszel, górny zatłoczenia dróg oddechowych i dolegliwości stawów.

Korzyści płynące z łaźni parowych:

łagodzi bóle mięśniowe.
Zapobiega urazom podczas treningów przez zwiększenie siły mięśni elastyczność.
Zwiększa odporność poprzez zwiększenie biały powstawanie krwinek.
Pomaga w redukcji kwasów mlekowego, które powodują ból w mięśniach.
Poprawia krążenie.
Łagodzi stres poprzez rozluźnienie ciała.
Zwiększa metabolizm.
Odtruwa i oczyszcza organizm.
Łagodzi ból i dyskomfort związany z zapaleniem stawów.
Nawilża suchą skórą.
Pomaga nam schudnąć poprzez eliminację toksyn w naszym organizmie.

Zalety układu oddechowego

Wdychanie pary jest wysoka zalecany do leczenia schorzeń układu oddechowego takich jak przeziębienia, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, alergie, i powysiłkowej astmy. To także łagodzi stany zapalne i przekrwienie górnych dróg oddechowych błony śluzowe, łagodzi podrażnienia gardła przez nawilżania powietrza, którym oddychamy, pobudza odprowadzenie śluzu z gardła i płuc oraz zmniejsza nadmierne wysychanie błon śluzowych.

Tradycyjne łaźnie parowe domowe (łaźnia rzymska)

Temperatura w niej wynosi ok. 50 st. C, jednak ze względu na wysoką wilgotność, odczuwalność temperatury zwiększa się nawet o 100%. Mamy wrażenie, że jest w niej bardzo gorąco.
Zalety: Oczyszcza organizm z toksyn i pobudza krążenie, ułatwia wchłanianie pielęgnujących kosmetyków. Przed ostatnim wejściem do łaźni można nałożyć na włosy i skóę odżywcze maseczki, które pod wpływem ciepła wnikną głęboko i zregenerują uszkodzone pasma i naskórek. Można też posmarować skórę ujędrniającym balsamem lub olejkiem.

Cechy łażni parowych

Korzystanie z łaźni parowej stało się coraz popularniejsze. Wszystko to za sprawą efektów, jakie można uzyskać. Kąpiel w łaźni parowej ma silne działanie orzeźwiające, relaksujące i rozluźniające . Wiele osób nie potrafi znieść wysokiej temperatury w saunach fińskich. W przypadku łaźni parowej odczuwalność klimatu jest zdecydowanie lepsza i łagodniejsza. Dzięki temu relaks organizmu może trwać znacznie dłużej.

Kąpiel w łaźni parowej niesie za sobą wiele pozytywnych następstw. To nie tylko relaks fizyczny i psychiczny dla organizmu, ale także pozytywne oddziaływania na wiele elementów kształtujących zdrowie. Mówimy między innymi o poprawieniu ukrwienia (rozszerzenie naczyń krwionośnych), detoksykacji (usunięcie toksyn z organizmu), czy rozszerzeniu dróg oddechowych. To tylko mała część wszystkich zalet. Aby przekonać się o wszystkich należy korzystać z kąpieli parowych. Zapewniamy, że kąpiel w łaźni parowej będzie miała pozytywny wpływ zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną naszego organizmu.

KLIKNIJ ZDJĘCIE ŁAŹNI PAROWEJ


 

 


Pozostała oferta:

Sauny Fińskie

Sauny Infrared

sauny fińskie, sauna fińska, sauny, sauna, sauna cena

 

Wanny Spa

Baseny

Groty Solne


łaźnie parowe, łaźnia parowa, łaźnie parowe producent, producent łaźni parowych, łaźnie rzymskie, sauna parowa, sauna mokra

Masz pytania zadzwoń  +48 668 919 905 lub +48 511 385 088