Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

SAUNA INFRARED - PROMIENIOWANIE PODCZERWONE

Podobne jest do energii cieplnej, którą emituje nasze ciało w celu utrzymania odpowiedniej ciepłoty organizm. Warunki w kabinie infrared pozwalają na codzienne korzystanie każdemu, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Promienniki kwarcowe VITALE kolor GOLD

  

 


ZALETY JAKIE MOŻNA OTRZYMAĆ KORZYSTAJĄC Z SAUNY INFRARED

Głęboko wnikające ciepło z promieni podczerwonych - Infrared wpływa pozytywnie na odtworzenie się witalnych, uodparnia organizm na infekcje oraz polepsza samopoczucie.

DZIAłANIE ZDROWOTNE KABIN INFRARED

Podwyższona temperatura i działanie promieni podczerwonych kabiny Infrared pomaga nie tylko pozbyć się wielu schorzeń ale również usuwa z ciała nadwyżki tłuszczu oraz związków toksycznych, będących przyczyną tworzenia się cellulitisu przyczynia się do oczyszczenia skóry, a także do jej lepszego ukrwienia podnosi wydajność układu sercowo-naczyniowego,ciepło promieniowania ogrzewa głęboko tkanki mięśni i organy wewnętrzne, przez co zwiększa się częstotliwość akcji serca (np.: przygotowując organizm do wysiłku) łagodzi ból w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego oraz powoduje zmniejszenie stanów napięciowych mięśni i ich regenerację redukuje napięcie i stres (działanie antydepresyjne)

DANE TECHNICZNE SAUNY INFRARED

źródłem ciepła jest piasek, ogrzany przez elektryczną cewkę oporową w nim zamkniętą. Jest to ten sam rodzaj ciepła, którym cieszymy się podczas lata.

W kabinie Infrared nasze ciało ogrzewane jest bezpośrednio, dzięki czemu nie ponosi się strat energetycznych.

Stosunkowo małe gabaryty, niskie zużycie energii oraz fakt, iż w kabinach nie wytwarza się wilgoć ( nie występuje zjawisko skraplania wody ) sprawiają że można je montować w mieszkaniach, szkołach, klubach sportowych i pensjonatach, bez żadnych ograniczeń.


Dzięki zastosowaniu techniki podczerwieni, niemal 100% energii cieplnej w saunie infrared pochłaniane jest bezpośrednio przez skórę.

Bezpieczeństwo ich użytkowania naszych urządzeń zapewniają unijne certyfikaty i atesty.

 

       

    

Promienniki kwarcowe DR FISHER ( Philips VITAE ):

TYLNE:
RS 350/500 Q promiennik kwarcowy montowany z tyłu 
Moc 350/500 W, Cena na zapytanie

PRZEDNIE:
VWS 350/500 Q promiennik kwarcowy przedni montowany z przodu
Moc 350 Wat lub 500 Wat, cena na zapytanie

NAROŻNE:
ES 350/500 K promiennik kwarcowy narożny
Moc 350 Wat lub 500 Wat, Cena na zapytanie

 

      

Wyposażenie Sauny Infrared

Solidne Ławy wykonane z drewna abachi lub osiki , drzwi szklane hartowane wym. zew 72/194 cm, oświetlenie sauny szklany lub drewniany abażurek ( do wyboru w tej samej cenie ) , podest drewniany montowany na części komunikacyjnej , do wyboru: maty węglowe, promienniki ceramiczne, promienniki kwarcowe DR FISHER ( Philips ), Zewnętrzny sterownik elektroniczny LCD NEXEN SS - 12 .

Koszty transportu i montażu sauny na terenie całego kraju pokrywa Golden Saunas !


      Sauna infrared 125 x 109 x 200 / 210 cm

 

 

      Sauna infrared 145 x 109 x 200 / 210 cm 

 

 

      Sauna infrared 150 x 110 x 200 / 210 cm

 

 

      Sauna infrared 145 x 145 x 200 / 210 cm narożna

 

 

      Sauna infrared 225 x 100 x 200 / 210 cm 

 

 

      Sauna infrared 148 x 122 x 200 / 210cm narożna

 

 

      Sauna infrared 125 x 109 x 200 / 210 cm

 

 

 

      Sauna infrared 145 x 109 x 200 / 210 cm 

 

 

 

      Sauna infrared 147 x 100 x 200 / 210 cm

 

 

      Sauna infrared 125 x 109 x 200 / 210 cm 

 

Dodatkowe akcesoria:

 

Unikalny zestaw stereo do saun fińskich i Infrared:
radio/CD USB  sterowane pilotem, głośniki stereo 2szt do saun.
Cena: 890 zł netto + VAT


Promieniowanie podczerwone ( ang. Infrared, IR; łac. infra = pod, czymś) to część niewidzialnego spektrum światła słonecznego o długości fal w zakresie od 780 nm do 1 mm. W spektrum słonecznym (przy ziemi) stanowi ono około 42,1% i jest wyłącznie z zakresu IRA oraz IRB (fala elektromagnetyczna z zakresu IRC -fala długa - nie dochodzi do powierzchni Ziemi). Podczerwona fala słoneczna daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. To słoneczne promieniowanie podczerwone nosi również nazwę promieniowania cieplnego lub ciepła głębokiego. Promieniowanie IR jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu, ponieważ ciało człowieka równie¿ emituje podczerwień w podobnym zakresie (np.. spektrum promieniowania emitowanego przez nasze dłonie to zakres od 8 a 14 um). Wyniki wieloletnich badan, prowadzonych przez klinicystów Dalekiego Wschodu nad wpływem podczerwieni na ludzki organizm dowiodły, ż e wzmocnienie naturalnej, wewnętrznej produkcji tej energii wzmacnia zdolności regeneracyjne, witalność komórek oraz stymuluje proces ich samooczyszczania. Największe właściwości terapeutyczne uzyskiwano stosując nagrzewanie promieniowaniem podczerwonym o dł. 9,4 mikrona. Łagodzenie wielu objawów chorobowych, bólu oraz efektywna rekonwalescencja osób poddanych naświetlaniom podczerwienią stały sie inspiracja do szerszego wykorzystania tego ciepła w technologii systemów termicznych - w kabinach Infrared. Urządzenia te przypominają wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różnią sie od nich zastosowanym źródłem ciepła - zamiast pieca elektrycznego sa tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energie podczerwoną.

Masz pytania zaadzwoń +48 668 919 905 lub +48 511 385 088