Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Piece do saun


Sauna bez odpowiedniego pieca jest całkowicie bezużyteczna. Początkowo w celu uzyskania odpowiedniej temperatury używane były piece na drewno. Postęp sprawił iż obecnie corazczęściej piece na drewno wypierane są przez piece elektryczne.


Elektryczne piece do sauny


Piece elektryczne w porównaniu z wyżej opisanymi piecami na mają same zalety. Przede wszystkim nie wymagają odprowadzania spalin. Ponadto jest łatwy w użytkowaniu, nie trzeba oczyszczać go z popiołu i uzupełniać opał. Obecnie dostępne piece elektryczne do saun mogą być dodatkowo wyposażone takie rzeczy jak: dodatkowe pojemniki na zioła lub generator pary dzięki, któremu nie potrzebne jest stosowanie oddzielnego urządzenia do wytwarzania pary.
Obsługa pieców elektrycznych jest łatwa, a montaż niesłychanie prosty. Koszt eksploatacji przy obecnych cenach oraz problemach z drewnem są naprawdę niewielkie. Moc pieca dobieramy zależnie od kubatury naszej sauny. W saunach domowych najczęściej przyjmuje się przelicznik, że na 1 m3 potrzeba 1 kW mocy pieca.


Firma Golden Saunas
oferuje piece EOS , Harvia , Tylo  o mocy od 4,5 kW do 15 kW/ 400V . Piece o mocy do 5 kW mogą mieć zasilanie jednofazowe, większe – powyżej 5 kW wymagają już przyłącza trójfazowego.
Dokładne wymagania odnonie przyłącza elektrycznego znajdą Państwo w dokumentacji technicznej pieca.

              


 

Piece HARVIA

Sound Cena 1.229,00 zł — 1.484,00 zł

Sauna w nowym rytmie
Piece Harvia serii Sound są inspirowane tematami muzycznymi. Wnoszą nutę intrygującego rytmu do uroków kąpieli w saunie. Zamknij oczy i poczuj znaną, relaksującą melodię. Wśród modeli serii Sound bez trudu wybierzesz coś dla siebie. Nowy, atrakcyjny wygląd przyciąga wzrok. Trzy różne stylizacje- jeden piec. Jeżeli chcesz odprężyć się w sentymentalnych nastrojach bluesa, rytmicznego rocka lub falującego jazzu, modele Sound są najlepszym wyborem. Są to nowoczesne, niezawodne piece elektryczne z dopracowanymi szczegółami, wykonane z materiału wysokiej jakości. Wybierz piec najlepiej pasujący do Ciebie: blues w kolorze szampańskim, jazz w platynowym lub rock w stalowym.


Moderna E (3-fazy)
2.351,00 zł — 2.465,00 zł

Stylowy piec z funkcjami cyfrowymi.

Harvia Moderna jest jednym z lepszych pieców elektrycznych. Piece Moderna szybko i cicho nagrzewają saunę do odpowiedniej temperatury. Opatentowane elektroniczne sterowanie Harvia umożliwia nagrzewanie sauny zgodnie z indywidualnymi potrzebami i z dokładnością co do stopnia. Czujnik elektroniczny utrzymuje stałą temperaturę przez cały czas kąpieli. Elementy grzejne są przystosowane do intensywnego, długotrwałego użytkowania.

Piece Moderna są dostarczane z oddzielnym cyfrowym panelem sterującym. Panel taki ma podświetlane przyciski i cyfrowy wyświetlacz, pokazujący nastawioną temperaturę i odliczany czas. Czas pracy można ustawić w przedziale od 2 do 8 godzin, wartość ustawiona fabrycznie to 4 godziny. Zakres programatora to 0−18 godzin.

Wybierz kolor najlepiej pasujący do Twojej sauny: czarny, platynowy, szampański lub tytanowy (matowy, stal nierdzewna).

Modele Moderna V45E, V60E i V80E są wyposażone w oddzielny, szczelny panel sterujący, który można umieścić wewnątrz sauny. Kabel łączący ma długość 3 m (alternatywnie 5 lub 10 metrów).


Kivi
4.330,00 zł — 5.531,00 zł

Witalność płynąca z siły natury
Piec do saun Harvia Kivi gwarantuje luksus oraz niezapomniane chwile. Możesz dostosowywac rodzaj ciepła od łagodnego do silnego, polewając wodą kamienie z boku lub od góry. Piec zapewnia przyjemną kąpiel w saunie nawet przy umiarkowanie niskich temperaturach, a ciepło długo utrzymuje się między kamieniami.

Piec elektryczny Harvia Kivi umożliwia tradycyjną delikatną kąpiel w nowoczesnym stylu. Ten model pieca, montowany na podłodze, mieści prawie 100 kg kamieni. Dowiedziono, że jest to odpowiednia ilośc, która gwarantuje wytworzenie wysokij tempratury w umiarkowanym czasie. Kamienie umieszczone są w dwuczęciowej trójkątnej ramie ze stali. Ta elegancka, stylowa konstrukcja podkreśla naturalna siłę kamieni.

Piec Harvia Kivi można umieścic niedaleko ław, ponieważ temperatura zewnętrznych elementów pieca jest stosunkowo niska. Można także osadzic piec w dolnej ławie za pomocą specjalnego kołnierza ze stali nierdzewnej. Dostępna jest także barierka ochronna z olchy.

Piec Harvia Kivi (model PI70 i PI90) jest wyposażony w odrębny cyfrowy panel sterujący. Zapewnia on łatwą obsługę pieca i pozwala na precyzyjną regulację temperatury – co do stopnia. Panel strujący może byc umieszczony wewnątrz lub na zewnętrz sauny dzięki kablowi do przesyłania danych. Długośc przewodu 3 metry (opcjonalnie 5 lub 10 metrów).

Modele PI70E i PI90E wymagają oddzielnego sterownika zewnętrznego (np. C90, Griffin CG70, Fenix). 

Piec Harvia KIVI PI, PIE
Moc Kubatura Cięar Kamienie Zasilanie Bezpiecznik Cena
PI70 6,9 kW 6 - 10 m3 15 kg max. 100 kg 400 V 3 N ~ 3 x 10 A 5.104,00 zł
PI70E 4.330,00 zł
PI90 9,0 kW 8 - 14 m3 15 kg max. 100 kg 400 V 3 N ~ 3 x 16 A 5.531,00 zł
PI90E 4.499,00 zł
Metalowy ko?�‚nierz do osadzania pieca 550,00 zł
Osłona drewniana 1.099,00 zł


Senator
2.361,00 zł — 2.463,00 zł

Stylowy, choć nieduży
Piec Harvia Senator jest elektrycznym piecem stojącym, przeznaczonym dla najwybredniejszych użytkowników. Duża komora na kamienie i sześć elementów grzejnych (grzałek) równomiernie i skutecznie ogrzeją każdą saunę. Stała temperatura i delikatna para zapewniają komfort długich kąpieli. Piec Senator jest wykonany prawie w całości ze stali nierdzewnej. Nadaje się do niedużych saun publicznych, hoteli jak również saun rodzinnych.

T9:
kubatura sauny 8 -14 m3
T10,5:
kubatura sauny 9 – 15 m3


Topclass Combi
3.682,00 zł — 3.759,00 zł

Ciekawe przeżycie dla zmysł‚ów
Piec Harvia Topclass Combi to produkt wielce niekonwencjonalny, który może znaleść różne zastosowania. W jednej obudowie zamknięto piec i generator pary, dostarczające urozmaiconych przyjemności w saunie. Można wybrać pobyt w tradycyjnej saunie fińskiej, w saunie parowej, ziołowej lub aromatycznej. Piec ten to odpowiedni wybór dla tych, którzy oczekują delikatnej, wilgotnej sauny i wonnej atmosfery. Piec Topclass Combi jest instalowany na ścianie, ma wysokiej klasy wykończenie ze stali nierdzewnej. Może pomieścić 5,5 litra wody. W wyposażeniu pieca są luksusowe pojemniki ze steatytu na esencje aromatyczne oraz ruszt ze stali nierdzewnej, na którym układa się aromaty pakowane w torebkach.


Club i Profi
3.031,00 zł — 8.818,00 zł

Towar dostępny na zamówienie.
Wydajne piece do intensywnego wykorzystania
Piece Harvia serii Club i Profi to prawdziwi herosi. Mogą bez przerwy ogrzewać sauny dla wielu osób przebywających tam od świtu do zmroku. Piece przeznaczone do intensywnego wykorzystania muszą być funkcjonalne, wydajne i wygodne w obsłudze. Elektryczne piece Club i Profi są instalowane na podłodze. Są to piece o najwyższej jakości, typowej dla produktów Harvia. Konstrukcja pieca jest oparta na stali nierdzewnej. Gwarantuje to możliwość intensywnej, bezawaryjnej pracy. Piece Club i Profi najlepiej nadają się do klubów, centrów fitness, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, krytych basenów, a także do dużych saun rodzinnych oraz innych miejsc, gdzie sauna jest pomieszczeniem często odwiedzanym. Do wyboru są dwa wymiary pieców i kilka opcji o różnej mocy. Wśród modeli Club znajdują się piece z generatorem pary i z automatycznym napełnianiem zbiornika z wodą (KGS).

Piece wymagają zastosowania sterowników zewnętrznych

Instrukcje montażu i użytkowania:

piec Harvia CLUB KG
piec Harvia Club Combi KGS
piec Harvia Profi L
K11G: kubatura sauny 9 – 16 m3
K13,5G: kubatura sauny 11 – 20 m3
K15G: kubatura sauny 14 – 24 m3
K11GS: kubatura sauny 9 – 16 m3
K13,5GS: kubatura sauny 11 – 20 m3
K15GS: kubatura sauny 14 – 24 m3
L20: kubatura sauny 18 – 30 m3
L26: kubatura sauny 30 – 46 m3
L30: kubatura sauny 40 – 56 m3
L33: kubatura sauny 46 – 66 m3


Elegance
4.051,00 zł — 4.939,00 zł

Elegancki o dużej wydajności
Piec Harvia Elegance przyciąga wzrok. Jego stylowy wygląd i konstrukcja sprawiają że moż go zainstalować w centralnej części sauny. Piec najlepiej sprawdzi się w saunach publicznych i w dużych saunach rodzinnych. Piec Elegance można wzbogacić w estetyczne poręcze z olchy, pasujące wyglądem do koloru obudowy. Poręcz może mieć oświetlenie halogenowe, wystarczające do oświetlenia sauny, nadając jej tym samym bardziej intymny charakter.


 

Masz pytania zadzwoń 48 515 990 518