Sauna i jej działanie

Osoby lubiące ciepło powinny wybrać się do sauny, która ma niebagatelne właściwości oczyszczające. Jednym z jej rodzajów jest sauna fińska – zabieg bardzo popularny w krajach skandynawskich, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Dla nich pobyt w saunie to nie tylko zabieg dający możliwość zachowania zdrowia, ale też sposób na spędzenie wolnego czasu i okazja do spotkań towarzyskich.
czytaj więcej...

Wymiennik ciepła stalowy

Wykonany ze stali nierdzewnej. Przyłącza dla wody z pieca 3/4" lub 1". Podłączenia do instalacji filtrującej za pomocą złączek metal-PCW.

moc - 90/70 stopni moc - 60/40 stopni
40 kW 28 kW
70 kW 31 kW

 


Elektryczny podgrzewacz wody z termostatem 

Wykonany ze stali 1.4501. Element grzewczy stanowią specjalne pręty grzewcze. W komplecie znajduje się termostat do ustawiania żądanej temperatury wody w basenie od O do 40 stopni C, termostat bezpieczeństwa, czujnik braku wody. Przyłącza do instalacji basenowej 11/2". Napięcie 400 V.
-podgrzewacz elektryczny 6 kW, 10 A
-podgrzewacz elektryczny 9 kW, 16 A
-podgrzewacz elektryczny 12 kW, 25 A
-podgrzewacz elektryczny 15 kW, 30 A
-podgrzewacz elektryczny 18 kW, 35 A
-czujnik przepływu (dla zabezpieczenia podgrzewacza przed włączeniem, jeśli nie ma przepływu wody)


Kolektor basenowy

Prosty i tani kolektor słoneczny wykonany z odpornego na UV polipropylenu. Kolektor może być montowany na stałe na dachu i pozostać tam przez zimę bez wody. Maksymalnie można ze sobą zmontować do 4 kolektorów. W dostarczanym kartonie znajdują się:
- 2 maty o wymiarach 61 x 600 cm = 122 x 600 cm
- 10 stalowych obejm
- 4 mufy gumowe.
Powierzchnia kolektora: 7,4 m2 Waga bez wody: 18 kg. Dla jednego zestawu (2 maty o wymiarach 61 x 600 cm) należy podłączyć pompę o minimalnej wydajności 7 m3/h przy oporze H = 7 m. Dla 2-4 zestawów powinna pracować pompa 12 m3 /h przy oporze H = 9 m.


Basenowe pompy ciepła 

Basenowe pompy ciepła typu powietrze-woda pobierają rozproszoną energię cieplną słońca zawartą w powietrzu i zamieniają ją na energię użytkową. Moc pompy zależy od temperatury zewnętrznej i najwyższy wskaźnik efektywności uzyskuje przy temperaturze od +15°C. Pompa ciepła jest opłacalna przy min. temperaturze -5°C. W utrzymaniu żądanej temperatury wody w basenie jest konieczność użycia sterownika, w który pompy są wyposażone. Zapis fabryczny sterownika jest ustawiony na osiągnięcie temperatury wody wlotowej do basenu +27°C w warunkach:
- nagrzewanie – zewnętrzna temperatura powietrza 24°C/19°C,
- chłodzenie – zewnętrzna temperatura powietrza 35°C/24°C.
Istnieje możliwość zaprogramowania sterownika przez użytkownika na inną żądaną przez niego temperaturę.

                          

                                                                        Instrukcja montażu


Masz pytania zadzwoń 511 385 088